Spacerując między azaliami - wycieczka do Callaway Gardens

, ,

Dzisiejszy post będzie o o parku Callaway Gardens w Pine Mountain w stanie Georgia.
Park ten ma powierzchnię 2600 hektarów i został założony w 1951 roku, aby ochronić rosnące tam azalie. Kiedy pojechaliśmy do tego miejsca miesiąc temu, nie spodziewałam się, że ujrzę aż tak wiele pięknych roślin. Niemal zawsze, gdy gdzieś jedziemy, zabieram ze sobą aparat... Tak było i tym razem. Na szczęście!

Dosyć zdjęć kwiatów. Zdecydowanie największe wrażenie zrobiło na mnie motylarium. Nic w tym dziwnego, wszak uwielbiam motyle i mogłabym siedzieć w ich towarzystwie godzinami. Gatunków latających wokół mnie było pełno, a każdy inny. Ta mnogość kolorów! Coś pięknego.


Po wyjściu z motylarium udaliśmy się na plaże, która jest największą na świecie stworzoną przez człowieka plażą z białym piaskiem.

Callaway Gardens to idealne miejsce wypoczynkowe na weekend. Ma wszystko to, czego potrzeba, aby się zrelaksować. Myślę wieć, że niebawem znowu je odwiedzimy.

8 komentarzy:

 1. Jejku jak ślicznie, tak kolorowo i wiosennie ;) Chociaż motyle lubię jeśli nie ma ich za dużo w okół mnie ;) Szkoda, że Georgia daleko od Allentown, a moje jedyne zetknięcie z tym stanem było podczas przesiadki w Atlancie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie najbardziej lubię jak lata ich wokół mnie pełno! :D
   A do Atlanty zamierzacie się wybrać? :)

   Usuń
 2. Kocham motyle, ale chyba bym padła na zawał, gdyby takie niebieskie bydlę usiadło mi na ręce, choć wiem, że to przecież niegroźne stworzonko. :D Tak poza tym to masz przecudowną sukienkę na tym 3 zdjęciu od dołu, fantastyczna! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lenalee! <3 Dziękuję! Ależ my długo nie rozmawiałyśmy! :D Zaczęłam odwiedzać znowu blogi z recenzjami i oczywiście Twój był pierwszym, na którego weszłam po takiej przerwie. Zachęciłaś mnie do czytania "Gwiazd naszych wina"! :) Muszę sobie kupić tę książkę w oryginale.
   Cieszę się, że wpadłaś! :)

   Usuń
 3. Uwielbiam takie parki-ogrody. Motyle piękne (zwłaszcza ten niebiesko-kobaltowy), chociaż sama boję się ich, jak jasna cholera. Sztuczna plaża - imponująca!
  Pozdrawiam, A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę jestem zdziwiona ilością osób, które boją się motyli! Mnie one zawsze przyciągały swoim pięknem i odkąd pamiętam chciałam być w ich pobliżu. Chociaż jestem w stanie zrozumieć ten strach, bo sama nie przepadam za innymi owadami - motyle stanowią wśród nich wyjątek.
   Również pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny. :)

   Usuń
 4. piękne motyle, piękne ogrody, piękna wycieczka, piękny kapelusz, piękna Ty!
  sama chciałabym się tam kiedyś wybrać! ;)

  Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu! <3 Dziękuję za bardzo miłe słowa. :) Kolejny raz udało Ci się wywołać uśmiech na mojej twarzy. :D Jak mnie odwiedzisz, a mam nadzieję, że odwiedzisz, to tam pojedziemy.

   Usuń

 

obserwuj

Archiwum